Aksesuar Tavsiyeleri

Harddisk Kutusu Nedir?

Ağ ve multimedyanın hızla gelişmesiyle birlikte, insanlar giderek daha büyük kapasiteli veri alışverişiyle karşılaşmaktadır. Bu kadar büyük miktarda veriyi transfer etmek için en uygun seçenek şüphesiz ki sabit disklerdir. Sabit diskler işletim sistemiyle birlikte kasa içine yerleştirildiği için taşıması kolay değildir. Bir sabit disk kutusu fiziksel olarak bir sabit diski korur ve kullanımı kolay bir bağlantı yöntemiyle taşınabilir bir sabit disk olarak hizmet verir.

Sabit disk kutusu nedir? Yeni bir SSD (katı hal sürücüsü) satın aldığınızda, bilgisayarın içindeki orijinal sabit disk sürücüsü değiştirilir ve boşta kalır. Boşta kalan sabit diski veya eski bilgisayar tarafından değiştirilen sabit diski sabit disk kutusuna koyarsanız, “yeni” bir disk elde edersiniz.

A. Sabit diskler için rahat bir “Muhafaza”

Sabit disk “sabit” olabilir, ancak aynı zamanda çok narin bir yapıya sahiptir. Titreşimler, nem, güçlü manyetizma, toz ve statik elektrik sabit diski zarara uğratabilir. Sabit disk kutusu, sabit diske “zırh” giydirebilir, disk okuma ve koruma işlevi sağlar ve daha taşınabilir hale gelir.

ORICO şeffaf USB3.0 2.5 inç sabit disk kutusu, 4TB kapasiteye ve USB3.0 Micro B çıkışına sahip 2.5 inç katı hal sürücüsü ve sabit disk sürücüsü için mükemmeldir. Eski 2.5 inç SATA I/II/III sabit diskinizi rahatlıkla başka bir bilgisayara, dizüstü bilgisayara, PS4’e veya USB harici sabit diske bağlayabilirsiniz. Esnek bağlantı ve taşınabilirlik için 50cm USB-A kablosu dahildir.

ORICO 3.5 inç taşınabilir sabit disk kutusu, en fazla 16TB kapasiteli 2.5 inç SATA revizyon arayüzü HDD ve SSD ile uyumludur ve dahili 12W güç kaynağına sahiptir, böylece alan tasarrufu sağlar ve duvar prizinden şarj edilebilir. Ultra Hızlı USB 3.0 ile SATA III arayüzü, maksimum 5Gbps veri transfer hızına sahiptir ve UASP protokolü, geleneksel USB 3.0 özelliklerine göre hızı %20 artırır.

Ne yazık ki, işte birçok iş blogunun durduğu yer burasıdır. Şirketlerinin e-ticaret sitesini ve belirli ürünleri nasıl bulacaklarını bildiği için, blog editörleri okuyucuların ürünü nasıl bulacağını içgüdüsel olarak bildiklerini varsayabilirler veya ürünü bulma motivasyonuna sahip olduklarını düşünebilirler. Yanlış anlamayın. Müşterilerin çok küçük bir yüzdesi ürünü bulmak için aşırı çaba göstermeye istekli olabilir. Ne yazık ki, geriye kalanlar sadece ayrılacak veya daha kötüsü rakibinize gidecektir.

B. İki Sabit Disk Arasında Kolay Karşılıklı Kopyalama

Çoklu disk sabit disk tutucuları/kutuları aynı anda birden fazla sabit diski kullanabilir, boşta duran sabit diskleri tamamen kullanabilir ve bilgisayar için daha fazla kapasite genişletebilir.

ORICO 2.5/3.5 inç HDD SSD için Harici Sabit Disk Kutusu, verilerinizi 2.5/3.5 inç HDD SSD’den süper hızlı USB3.0 portu aracılığıyla bilgisayarınıza aktarır ve hızı 5Gbps’ye kadar ulaşabilir.

 

C. Büyük Verileri Güvenli Yedekleme,  Yüksek Hızlı Yönetim

Eski sabit diskin hızı yetişemiyor diye endişeleniyor musunuz? Değerli verilerinizi sabit disk hasarı nedeniyle kaybetmekten korkuyor musunuz? Dizi işlevi, farklı yollarla birden fazla bağımsız sabit diski birleştirerek bir sabit disk grubu oluşturan bir tür yapıdır, bu da tek bir sabit diske göre daha yüksek depolama performansı ve güvenli yedekleme teknolojisi sunar.

ORICO RAID desteği ile Harici Sabit Disk Kutusu, tüm 2.5/3.5 inç SATA (I/II/III) HDD SSD sabit diskleri destekler, USB3.0 ile SATA çift yüksek hızlı iletim, UASP hızlandırma protokolü ile birlikte 5Gb/s’ye kadar hız sunar ve ayrıca USB 2.0 / 1.1 ile geriye dönük uyumluluk sağlar.

Sabit diski 3 farklı şekilde tekrar kullanmak için kullanışlı ve maliyet etkin bir yol var! Boşta duran sabit disklerinizi tekrar “hayata döndürün”!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir