Sabit Disk Kutusu

Sabit Disk Kutusu Neden Sabit Diski Tanıyamaz veya Okuyamaz?

 1. Neden sabit disk kutusu sabit diski tanıyamıyor veya okuyamıyor?Not: Sabit disk kendisi sorunsuz çalışıyorsa, lütfen aşağıdaki adımlara göre tüm cihazları kontrol edin.

  A. Yeni sabit diskin biçimlendirilmesi gerekebilir.

  B. M.2 sabit diskin SATA protokolü ve NVMe protokolü olmak üzere iki farklı protokolü vardır. SATA protokolüne sahip sabit diskler için NGFF’yi, NVMe protokolüne sahip olanlar için ise NVMe’yi seçin.

  C. Doğru veri kablosunu seçtiğinizden emin olun – USB ve Type-C.

  D. LED ışığını kontrol edin.

 2. Neden sabit disk ünitesi sabit diski tanıyamıyor veya okuyamıyor?Not: Yeni bir sabit diski kullanmadan önce biçimlendirmeniz gerekebilir.

  A. USB bağlantısını kontrol edin. Bilgisayara gidin, sağ tıklayın, disk yönetimini kontrol edin ve durumu inceleyin – belki de sistemin atadığı sürücü harfinin yanlış olduğu durumlar olabilir.

  B. Sabit disklerden biri çevrimdışı mı? Öyleyse lütfen çevrimdışı sabit diski tekrar bağlayın.

  C. Lütfen bağlantı noktanızı doğrulayın – bilgisayar arabiriminiz genellikle eSATA’dır. Genel olarak, bilgisayarların çoğu eSATA arabirimine sahipken bu arabirimde PM portu (kopyalama işlevine sahiptir) bulunmamaktadır. eSATA portu genellikle yalnızca bir sabit diski tanır. Ancak, çoklu USB port ve genişleme ile eSATA portumuz aynı anda iki sabit diski tanıyabilir.

  D. Firmware’i yeniledikten sonra, orijinal firmware’i tekrar güncelleyin. Ayrıca firmware’i resmi web sitesinden indirebilirsiniz.

 3. Neden çoklu bölme HDD kutusu sabit diski tanıyamıyor veya okuyamıyor?Not: Yeni bir sabit diski kullanmadan önce biçimlendirmeniz gerekebilir.

  A. Disk harfi yoksa: ” Bilgisayar” üzerinde sağ tıklayın, ardından “Yönet” seçeneğini seçin. “Disk Yönetimi”ni açın ve yeni sabit diski bulun. Sağ tıklayın, “Başlat” seçeneğini seçin, “MBR (2TB’ye kadar sabit disk kapasitesi)” veya “GPT (2TB’den fazla)” seçeneğini seçin ve ardından “Yeni Basit Hacim”i ayarlayın – varsayılan olarak bir sonraki adımda bölümü biçimlendirmek. Biçimlendirme tamamlandıktan sonra, sabit disk normal olarak kullanılabilir hale gelir ve yeni sürücü harfi görüntülenir.

  B. Lütfen güç adaptörünün bağlı olup olmadığını kontrol edin.

  C. Birden fazla sabit diske sahip olan bir bilgisayar sadece bir tanesini tanıyorsa, bunun nedenleri şunlar olabilir: 1). Sabit diskin arabirimine bağlı olan kutu hasar görmüş olabilir; 2). Sabit disk bozulmuş olabilir; 3). Güç adaptöründe bir sorun olabilir, bu nedenle birden fazla sabit diski çalıştıramayabilir.

  D. Yukarıdaki durumlarla ilgili sorun yoksa, disk yönetimi ekran görüntüsünün bir resmini çekip [email protected] e-posta adresimize gö

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir